Ask a New Question
Search
4. John sells ice cream
4. John sells ice cream bars at the local park. He buys the bars for $1.20 per dozen and sells them for $0.15 each. If it is a
0 answers
asked by
Linda
526 views
4. John sells ice cream bars at the local park. He buys the bars for $1.20 per dozen and sells them for $0.15 each. If it is a
0 answers
asked by
Linda
572 views
Emily sells ice cream bars at the beach. In addition to a fixed salary, she earns a commission for each ice cream bar she sells.
1 answer
asked by
Optional
63 views
Shelly sells ice cream bars at the beach. In addition to a fixed salary, she earns a commission for each ice cream bar she
1 answer
68 views
Lickety Splits sells ice cream cones for $1.75 each. The Yummy Tummy sells ice cream cones for $2.15 each but will give you a
2 answers
asked by
Anonymous
556 views
An ice cream store sells 20 different flavors of ice cream and 3 different types of cones. How many different combinations of
4 answers
asked by
Pepa
2,907 views
Joel sells ice cream cones at the county fair. he has to rent the equipment for $49 and spend $.043 on ingredients for each one.
3 answers
asked by
Linda
2,579 views
an ice cream stand sells chocolate, vanilla, and strawberry ice cream, quality choice of 22 toppings. How many choices are there
1 answer
asked by
sophia
177 views
Ice cream shop makes vanilla and chocolate ice cream. Vanilla ice cream machine has a 180 cup capacity and sells 20 cups per
1 answer
14 views
Question
Which of the following statements would access the fourth item in a list named ice cream? (1 point) Responses ice
1 answer
128 views