Ask a New Question
Search
4. If 1 gallon of
Showing results
1
through
10
of 3,491.
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
88 views
The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.
$2.73/1 gallon $5.46/ 1
1 answer
asked by
shoto
149 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.
$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
1 answer
asked by
...
242 views
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
11 answers
asked by
Anna
2,344 views
REVIEW: Candace purchased 6 gallons of gas for $13.56. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars,
1 answer
59 views
A driver drove 90 miles and used 4 gallons of gasoline. What is the vehicle’s consumption rate in miles per gallon?(1 point)
1 answer
asked by
SKEYEYE
110 views
The cost of a half-gallon of paint at a paint store is $17.99. Write this as a unit rate.
Responses 35.98$/1 gallon 26.99$/1
1 answer
98 views
Ranchers in the American west often wear what is called a 10 gallon hat. However, a 10 gallon hat actually holds only 3/4
1 answer
asked by
anonymous!!!
410 views
The cost of your favorite lemonade is $3.84 for 3 gallons. Write this as a unit rate.
A. $3.84/1 gallon B. $1.28/1 gallon C. 1
3 answers
asked by
Callie
4,083 views
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for a 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon C $3.08 per
11 answers
asked by
Anna
2,898 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10