4. If 1 gallon of

Showing results 1 through 10 of 3,491.
  1. The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 88 views
  2. The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.$2.73/1 gallon $5.46/ 1
    1. answers icon 1 answer
    2. shoto asked by shoto
    3. views icon 149 views
  3. The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
    1. answers icon 1 answer
    2. ... asked by ...
    3. views icon 242 views
  4. 22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
    1. answers icon 11 answers
    2. Anna asked by Anna
    3. views icon 2,344 views
  5. REVIEW: Candace purchased 6 gallons of gas for $13.56. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 59 views
  6. A driver drove 90 miles and used 4 gallons of gasoline. What is the vehicle’s consumption rate in miles per gallon?(1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. SKEYEYE asked by SKEYEYE
    3. views icon 110 views
  7. The cost of a half-gallon of paint at a paint store is $17.99. Write this as a unit rate.Responses 35.98$/1 gallon 26.99$/1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 98 views
  8. Ranchers in the American west often wear what is called a 10 gallon hat. However, a 10 gallon hat actually holds only 3/4
    1. answers icon 1 answer
    2. anonymous!!! asked by anonymous!!!
    3. views icon 410 views
  9. The cost of your favorite lemonade is $3.84 for 3 gallons. Write this as a unit rate.A. $3.84/1 gallon B. $1.28/1 gallon C. 1
    1. answers icon 3 answers
    2. Callie asked by Callie
    3. views icon 4,083 views
  10. 22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for a 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon C $3.08 per
    1. answers icon 11 answers
    2. Anna asked by Anna
    3. views icon 2,898 views