3. the ratio of dollars

  1. Jane bought 4 paintbrushes for $7.Using the picture shown, find the ratios that represent the situation. The ratio of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 26 views
  2. Use the image to answer the question. What is the ratio of Option B? (1 point) Responses 9 dollars for every 6 dollars 9 dollars
    1. answers icon 1 answer
    2. Sunshine124 asked by Sunshine124
    3. views icon 92 views
  3. One worker earns $85 in 2 weeks in another urns $175 into 4 weeks are the pay rates proportional A no because the ratio weeks up
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 26 views
  4. Use the image to answer the question. What is the ratio of Option A? Responses 12 dollars for every 5 dollars 12 dollars for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 21 views
  5. se the image to answer the question. %0D%0A%0D%0A%0D%0A%0D%0AWhat is the ratio of Option A?%0D%0A%0D%0A(1
    1. answers icon 1 answer
    2. boo asked by boo
    3. views icon 113 views
  6. What is the ratio of Option B? (1 point) Responses 9 oranges for every 6 dollars 9 oranges for every 6 dollars 9 dollars for
    1. answers icon 1 answer
    2. 2icy asked by 2icy
    3. views icon 53 views
  7. determine if the qusantities in the data table are in a proportional relationship if not indicate whyno the ratio of 3 hours to
    1. answers icon 1 answer
    2. Noni Percival asked by Noni Percival
    3. views icon 130 views
  8. Miguel created the ratio table below to show how he uses the money he earns at work.Miguel’s Money Money Earned (dollars)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 42 views
  9. Use the image to answer the question. %0D%0A%0D%0A%0D%0A%0D%0AWhat is the ratio of Option A?%0D%0A%0D%0A(1
    1. answers icon 1 answer
    2. boo asked by boo
    3. views icon 106 views
  10. What is the ratio of Option A?(1 point) Responses 12 dollars for every 5 dollars 12 dollars for every 5 dollars 12 oranges for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 58 views