Ask a New Question
Search
3. At the donut shop
When Cara drives to work, it takes her 30 minutes to drive 15 miles. On her days off, she likes to drive to her favorite donut
1 answer
149 views
When Cara drives to work, it takes her 30 minutes to drive 15 miles. On her days off, she likes to drive to her favorite donut
1 answer
59 views
The box plots summarize the number of customers at two donut shops over the last 15 days.
Donut Shops Shop 1: Shop 2: Number of
1 answer
129 views
Sugar Rounds Donut Shop offers 2 free donuts with every 20 purchased donuts. Sweet Delights Donut Shop offers 3 free donuts with
1 answer
70 views
A donut shop charges $.70 for each donut and $.30 for a carry out box. Shirley has five dollars to spend. At most how many
1 answer
asked by
Lauren
1,041 views
Formulate a linear programming problem for the following situation.
Homer Simpson has created two donut assortments for the the
1 answer
asked by
TayB
645 views
A donut shop charges $0.80 per glazed donut and $2.50 per coffee. If x donuts are purchased, the total cost y of donuts and a
5 answers
102 views
At Chester’s Bakery, a box of 12 donuts sells for $8.50. What is the unit price of the donuts in the box, rounded to the
1 answer
68 views
Lydia's donut shop 55 donut. She needs to sell at least 525 donuts to make a profit for the day. What is the solution of an
1 answer
asked by
zzz
62 views
Lydia's donut shop 55 donut. She needs to sell at least 525 donuts to make a profit for the day. What is the solution of an
1 answer
asked by
zzz
69 views