3 protein bars were tested

  1. Let’s say you are buying protein bars for your gym. You have a total of x protein bars. If 10% of the bars are chocolate
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 103 views
  2. 3 protein bars were tested to see which of them had the highest amount of carbohydrates. Bar A has an RQ of .65, Bar B has an RQ
    1. answers icon 0 answers
    2. Ghanou asked by Ghanou
    3. views icon 402 views
  3. Roman has $40 to spend on snacks for his camping trip. He plans to buy protein bars that cost three dollars each in individual
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 209 views
  4. Roman has $40 to spend on snacks for his camping trip. He plans to buy protein bars that cost three dollars each and individual
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 114 views
  5. 18 of 2418 of 24 Items01:07:03 Skip to resources Question Roman has $40 to spend on snacks for his camping trip. He plans to buy
    1. answers icon 1 answer
    2. ysnflow asked by ysnflow
    3. views icon 87 views
  6. Roman has $40 to spend on snacks for his camping trip. He plans to buy protein bars that cost $3each and individual bags of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 813 views
  7. A pack of 8 organic protein bars costs $18.40. Find the unit price per protein bar
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 52 views
  8. 14 soccer players decide to share 9 protein bars. What fraction of a protein bar will each player get?
    1. answers icon 3 answers
    2. Simona asked by Simona
    3. views icon 867 views
  9. Fourteen soccer players want to share nine protein bars after the game. What fraction of a protein bar will each player get?
    1. answers icon 8 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 2,641 views
  10. Lindon bought a cup of lemonade for $6.00 and 3 protein bars. His total was $12. Solve for c to determine how much was paid for
    1. answers icon 1 answer
    2. BOB asked by BOB
    3. views icon 134 views