Ask a New Question
Search
3 protein bars were tested
Let’s say you are buying protein bars for your gym. You have a total of x protein bars. If 10% of the bars are chocolate
1 answer
103 views
3 protein bars were tested to see which of them had the highest amount of carbohydrates. Bar A has an RQ of .65, Bar B has an RQ
0 answers
asked by
Ghanou
402 views
Roman has $40 to spend on snacks for his camping trip. He plans to buy protein bars that cost three dollars each in individual
1 answer
209 views
Roman has $40 to spend on snacks for his camping trip. He plans to buy protein bars that cost three dollars each and individual
1 answer
114 views
18 of 2418 of 24 Items
01:07:03 Skip to resources Question Roman has $40 to spend on snacks for his camping trip. He plans to buy
1 answer
asked by
ysnflow
87 views
Roman has $40 to spend on snacks for his camping trip. He plans to buy protein bars that cost $3
each and individual bags of
1 answer
813 views
A pack of 8 organic protein bars costs $18.40. Find the unit price per protein bar
1 answer
52 views
14 soccer players decide to share 9 protein bars. What fraction of a protein bar will each player get?
3 answers
asked by
Simona
867 views
Fourteen soccer players want to share nine protein bars after the game. What fraction of a protein bar will each player get?
8 answers
asked by
Anonymous
2,641 views
Lindon bought a cup of lemonade for $6.00 and 3 protein bars. His total was $12. Solve for c to determine how much was paid for
1 answer
asked by
BOB
134 views