3 pencils cost $.03 more than 2 pen,and 1 pen

  1. The cost of one pencil is $3, and the total cost of three pencils is $9. Which of the following is true?A. The number of pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 13 views
  2. he cost of one pencil is $3, and the total cost of three pencils is $9. Which of the following is true?A. The number of pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 88 views
  3. at office Zone boxes of pencils come in different sizes a box with 10 pencils cost $1.50 and a box with 25 pencils cost 2.75
    1. answers icon 1 answer
    2. Z asked by Z
    3. views icon 81 views
  4. At office zone, boxes of pencils come in different sizes. A box with 10 pencils cost $1.50 and a box with 25 pencils cost $2.75.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 12 views
  5. A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
    1. answers icon 1 answer
    2. . asked by .
    3. views icon 185 views
  6. Joe went school supply shopping. He spent $22.50 on notebooks and pencils. Notebooks cost $2.00 and pencils cost $0.50. He
    1. answers icon 1 answer
    2. Garhl asked by Garhl
    3. views icon 710 views
  7. The cost of one pencil is $3, and the total cost of three pencils is $9. Which of the following is true?A. The number of pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 86 views
  8. Mr.Green will buy pencils and pens for his students for the school year.He can spend no more than $30 on the pencils and pens.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 82 views
  9. QuestionA box of two dozen pencils cost $1.35. Follow the steps to determine the unit price per pencil.(3 points) 1 dozen =
    1. answers icon 1 answer
    2. nope asked by nope
    3. views icon 13 views
  10. A box of two dozen pencils cost $1.35. Follow the steps to determine the unit price per pencil.(3 points)1 dozen = pencils 2
    1. answers icon 1 answer
    2. tomdaya asked by tomdaya
    3. views icon 15 views