Ask a New Question
Search
3 pencils cost $.03 more than 2 pen,and 1 pen
The cost of one pencil is $3, and the total cost of three pencils is $9. Which of the following is true?
A. The number of pencils
1 answer
13 views
he cost of one pencil is $3, and the total cost of three pencils is $9. Which of the following is true?
A. The number of pencils
1 answer
88 views
at office Zone boxes of pencils come in different sizes a box with 10 pencils cost $1.50 and a box with 25 pencils cost 2.75
1 answer
asked by
Z
81 views
At office zone, boxes of pencils come in different sizes. A box with 10 pencils cost $1.50 and a box with 25 pencils cost $2.75.
1 answer
12 views
A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
1 answer
asked by
.
185 views
Joe went school supply shopping. He spent $22.50 on notebooks and pencils. Notebooks cost $2.00 and pencils cost $0.50. He
1 answer
asked by
Garhl
710 views
The cost of one pencil is $3, and the total cost of three pencils is $9. Which of the following is true?
A. The number of pencils
1 answer
86 views
Mr.Green will buy pencils and pens for his students for the school year.
He can spend no more than $30 on the pencils and pens.
1 answer
82 views
Question
A box of two dozen pencils cost $1.35. Follow the steps to determine the unit price per pencil.(3 points) 1 dozen =
1 answer
asked by
nope
13 views
A box of two dozen pencils cost $1.35. Follow the steps to determine the unit price per pencil.(3 points)
1 dozen = pencils 2
1 answer
asked by
tomdaya
15 views