20 fugi apples cost $12.

  1. 20 fugi apples cost $12. How many apples can you buy for $3?
    1. answers icon 2 answers
    2. Tj asked by Tj
    3. views icon 1,308 views
  2. visiting an apple farm to pick apples. Use the graph to help him locate the Fugi apples.(-3,2) (2,-3) (3,2) (2,3)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 63 views
  3. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  4. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  5. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  6. Mrs. Kindred bought 19 apples of 2 different varieties to make a pie. The total cost of apples was $5.10. Granny Smith apples
    1. answers icon 1 answer
    2. Dat fox owo asked by Dat fox owo
    3. views icon 393 views
  7. 1 pointQuestion at position 2 Belle bought 4 oranges and 5 apples. The apples cost $1.50 each. How much did Belle spend on just
    1. answers icon 1 answer
    2. HELLO asked by HELLO
    3. views icon 31 views
  8. Belle bought 4 oranges and 5 apples. The apples cost $1.50 each. How much did belle spend on just apples?Fill the blank with the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 32 views
  9. FOOD: each variety of apples cost $1.20/lb at a grocery store. you buy 4lbs of cortland apples and some gala apples for eating.
    1. answers icon 5 answers
    2. marko asked by marko
    3. views icon 1,688 views
  10. Manuel bought 9 pounds of apples. He has eaten three fourths of a pound so far and has​ $15 worth of apples left. Write and
    1. answers icon 2 answers
    2. Kyle asked by Kyle
    3. views icon 1,823 views