Ask a New Question
Search
20 fugi apples cost $12.
20 fugi apples cost $12. How many apples can you buy for $3?
2 answers
asked by
Tj
1,308 views
visiting an apple farm to pick apples. Use the graph to help him locate the Fugi apples.
(-3,2) (2,-3) (3,2) (2,3)
1 answer
63 views
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
45 views
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
45 views
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
44 views
Mrs. Kindred bought 19 apples of 2 different varieties to make a pie. The total cost of apples was $5.10. Granny Smith apples
1 answer
asked by
Dat fox owo
393 views
1 point
Question at position 2 Belle bought 4 oranges and 5 apples. The apples cost $1.50 each. How much did Belle spend on just
1 answer
asked by
HELLO
31 views
Belle bought 4 oranges and 5 apples. The apples cost $1.50 each. How much did belle spend on just apples?
Fill the blank with the
1 answer
32 views
FOOD: each variety of apples cost $1.20/lb at a grocery store. you buy 4lbs of cortland apples and some gala apples for eating.
5 answers
asked by
marko
1,688 views
Manuel bought 9 pounds of apples. He has eaten three fourths of a pound so far and has​ $15 worth of apples left. Write and
2 answers
asked by
Kyle
1,823 views