Ask a New Question
Search
2. Celia brought 12 apples
2. Celia brought 12 apples , ate two of them, and sold the rest for 20 cents more per apple than was she paid. Her total profit
0 answers
asked by
Stephanie
536 views
Sharon brought 12 apples to the picnic. After the picnic, 2 apples were left. What fraction of the apples were eaten.
5 answers
asked by
Sue
1,202 views
Mary and Celia open a boutique, they hire independent contractors. When they are not selling Mary and Celia want the I.C's to do
0 answers
asked by
Rachel
513 views
Jenna brought 7 pounds of apples for $8.75 .what is the unit price per pound of apples?
1 answer
asked by
idk
32 views
Which answer describes the calculations that could be used to solve this problem?
Bonita brought 3 bags of apples and 2 pounds of
2 answers
asked by
diego
637 views
Which answer describes the calculations that could be used to solve this problem?
Bonita brought 3 bags of apples and 2 pounds of
2 answers
asked by
abdulhameed
630 views
Kip and Celia began working for the same company in 1997. Celia earned $19,000 per year, and Kip earned $16,000 per year. Each
1 answer
asked by
cerenity
788 views
Bill brought four times as may apples as harry and three times as may apples as martin. If Bill, and martin purchased less than
1 answer
asked by
Shawn
646 views
which is meaning does the personification in this sentence suggest
apples always win in my eyes apples are my favorite fruit
1 answer
asked by
Ren
60 views
A box of apples was delivered to Paul's Pies and Cakes. He put half of the apples aside for a pie he would make later. He put 25
2 answers
asked by
Anonymous
613 views