2-pack of erasers costs $1.58.

  1. Raul bought 2 packs of erasers. He found 2 erasers in his backpack. Now Raul has 8 erasers. How many erasers were in each pack?
    1. answers icon 1 answer
    2. read this! asked by read this!
    3. views icon 410 views
  2. Jesse bought 10 more pencils than erasers. A pencil costs $0.15, and an eraser costs $0.22. He paid a total of $4.46. How many
    1. answers icon 3 answers
    2. Edgard asked by Edgard
    3. views icon 955 views
  3. Jesse bought 10 more pencils than erasers. A pencil costs $0.15, and an eraser costs $0.22. He paid a total of $4.46. How many
    1. answers icon 1 answer
    2. Edgard asked by Edgard
    3. views icon 489 views
  4. 100 into 40 in 5 hrshttp://www.eduplace.com/math/mathsteps/6/e/ 500 A 6 pack of juice boxes costs $3.99, A 24 pack costs 9.99, A
    1. answers icon 7 answers
    2. H-E-B asked by H-E-B
    3. views icon 988 views
  5. Max went to the store. He wanted to buy rubber erasers for his pencils. He needed 10 erasers. The rubber erasers were sold in
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 268 views
  6. 6-pack: $2.2912-pack: $3.99 24-pack: $5.99 Coach Henderson went to the grocery store to buy some cola. Cola comes in three
    1. answers icon 1 answer
    2. social studies asked by social studies
    3. views icon 164 views
  7. Barbara wants to buy some glittery heart-shaped beads to make friendship bracelets. The beads she wants come in a small pack
    1. answers icon 1 answer
    2. Brianna sapp asked by Brianna sapp
    3. views icon 13 views
  8. A local store sells boxes of erasers. The cost of a box of erasers and the number of erasers in the box are related. You need 41
    1. answers icon 1 answer
    2. Thine Mothereth asked by Thine Mothereth
    3. views icon 71 views
  9. A stationery distributor sorted out his erasers equally into 42 containers. The erasers in each container are all repacked into
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 180 views
  10. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 155 views