Ask a New Question
Search
2-pack of erasers costs $1.58.
Raul bought 2 packs of erasers. He found 2 erasers in his backpack. Now Raul has 8 erasers. How many erasers were in each pack?
1 answer
asked by
read this!
410 views
Jesse bought 10 more pencils than erasers. A pencil costs $0.15, and an eraser costs $0.22. He paid a total of $4.46. How many
3 answers
asked by
Edgard
955 views
Jesse bought 10 more pencils than erasers. A pencil costs $0.15, and an eraser costs $0.22. He paid a total of $4.46. How many
1 answer
asked by
Edgard
489 views
100 into 40 in 5 hrs
http://www.eduplace.com/math/mathsteps/6/e/ 500 A 6 pack of juice boxes costs $3.99, A 24 pack costs 9.99, A
7 answers
asked by
H-E-B
988 views
Max went to the store. He wanted to buy rubber erasers for his pencils. He needed 10 erasers. The rubber erasers were sold in
1 answer
asked by
Anonymous
268 views
6-pack: $2.29
12-pack: $3.99 24-pack: $5.99 Coach Henderson went to the grocery store to buy some cola. Cola comes in three
1 answer
asked by
social studies
164 views
Barbara wants to buy some glittery heart-shaped beads to make friendship bracelets. The beads she wants come in a small pack
1 answer
asked by
Brianna sapp
13 views
A local store sells boxes of erasers. The cost of a box of erasers and the number of erasers in the box are related. You need 41
1 answer
asked by
Thine Mothereth
71 views
A stationery distributor sorted out his erasers equally into 42 containers. The erasers in each container are all repacked into
1 answer
180 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
1 answer
155 views