12 Each candy bar costs

  1. What is better deal and why? Candy A: 4 bars for $3.12 or Candy B: 7 bars for $5.39.* 1 point Candy A because it costs the less
    1. answers icon 1 answer
    2. Kk asked by Kk
    3. views icon 73 views
  2. Bob buys candy that costs $6 per pound. He will buy at most 8 pounds of candy. What are the possible amounts he will spend on
    1. answers icon 1 answer
    2. 333 asked by 333
    3. views icon 62 views
  3. Bob buys candy that costs $6 per pound. He will buy at most 8 pounds of candy. What are the possible amounts he will spend on
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 60 views
  4. The cost of candy bar is displayed in the table the proportional relationship between the costs and quality for candy bar b is
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 72 views
  5. deon buys candy that costs $6 per pound. He will buy at least 11 pounds of candy. What are the possible amounts he will send on
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 55 views
  6. Ellen has $20 to spend at the candy store. She plans to buy as many candy bars as possible. Each candy bar costs $1.25. How many
    1. answers icon 1 answer
    2. sad asked by sad
    3. views icon 124 views
  7. Charlie buys candy that costs $6 per pound. He will buy at least 8 pounds of candy. What are the possible amounts he will spend
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  8. Alonzo buys candy that costs $4 per pound. He will buy at least 7 pounds of candy. What are the possible amounts he will spend
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 74 views
  9. Linda buys candy that costs $6 per pound. She will buy less than 10 pounds of candy. What are the possible amounts she will
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  10. Write and solve to answer the question:Mason purchased 5 candy bars and a bag of chips. The bag of chips cost $4, and he spent a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 62 views