Ask a New Question
1. Jim is buying donuts,
You are buying donuts for the class. There are 30 students. You need to buy three times as many regular donuts
than chocolate
1 answer
137 views
Marcela 27 donuts from Dunkin Donuts. She ate one ninth of the donuts. She took the remaining donuts and shared them equally
2 answers
asked by
alex
575 views
Marcela 527 donuts from Dunkin Donuts. She ate one ninth of the donuts. She took the remaining donuts and shared them equally
2 answers
asked by
alex
568 views
Morning Donuts has a variety of donuts for sale.
maple donuts 14 cake donuts 15 cream-filled donuts 9 chocolate frosted donuts 11
1 answer
117 views
The original price of each donuts is $2. After 5 o’clock in the afternoon, the price will be changed to $5 for 3 donuts. What
1 answer
asked by
Anonymous
356 views
Mr.Jensen is buying 2 dozen donuts for $10.98.
True or False. The expression 8.5 x 2/10.98 could be used to represent the cost of
1 answer
asked by
Ashley
464 views
Alex bought 27 donuts from Dunkin Donuts. He ate 1/9 of the doughnuts. He took the remaining donuts and share them equally
1 answer
asked by
alex
578 views
could donuts be quantified in terms of instead of number explain? here's my answer but not sure of it:
sure...but, since the mass
1 answer
asked by
tracy
641 views
could donuts be quantified in terms of mass instead of number explain? here's my answer but not sure of it:
sure...but, since the
0 answers
asked by
tracy
1,256 views
Brittany brought some donuts to school on Donut Day. By 9:00 a.m., 1/3 of the donuts had been eaten. Since she wanted to take a
1 answer
asked by
Anonymous
312 views