1) You are serving students

  1. Cruz purchased a large pizza for $12.75. It serves 5 people. What is the cost per serving?$2.55 per serving $2.60 per serving
    1. answers icon 1 answer
    2. Joanie asked by Joanie
    3. views icon 133 views
  2. Cruz purchased a large pizza for $14.10. It serves 6 people. What is the cost per serving?$1.41 per serving $2.35 per serving
    1. answers icon 1 answer
    2. jasmine coffin asked by jasmine coffin
    3. views icon 86 views
  3. Gerber Banana Plum Granola costs $0.89 per 5.5-oz serving; each serving contains 140 calories, 31 g of carbohydrates, and 0% of
    1. answers icon 1 answer
    2. Jess asked by Jess
    3. views icon 732 views
  4. You are serving students to find out their opinion on the quality of food served in the school cafeteria. You decide to pull
    1. answers icon 1 answer
    2. Lila England asked by Lila England
    3. views icon 135 views
  5. 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. What is the unit rate?A. 16 grams of fat pre serving B. 8
    1. answers icon 131 answers
    2. Math Help asked by Math Help
    3. views icon 25,466 views
  6. School cafeteria has a juice dispenser that holds 640 lid ounces of juice when completely filled. Juice is offered in two
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 59 views
  7. Hong has 16 cups of rice to make two of the recipes for a potluck dinner.If he wants to use all of the rice, which of the
    1. answers icon 0 answers
    2. LOL asked by LOL
    3. views icon 97 views
  8. a box of crackers has 24grams of fat. the box contains 8servings. what is the unit rate?A) 16 grams per serving B) 8 grams per
    1. answers icon 8 answers
    2. 7th math asked by 7th math
    3. views icon 932 views
  9. 1. a box of crackers has 24 grams of fat.the box contains 8 servings. what is the unit rate?A) 16 grams of fat per serving B) 8
    1. answers icon 19 answers
    2. awesomeguy123 asked by awesomeguy123
    3. views icon 2,047 views
  10. Can you check my answers?A box of crackers has 24 grams of fat. The box contains 8 servings. What is the unit rate? 1)16 grams
    1. answers icon 11 answers
    2. Abby asked by Abby
    3. views icon 2,562 views