Ask a New Question
Search
. Cheddar cheese costs $4.25
Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese?
* x = 4.25
1 answer
46 views
.
Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? x = 4.25
1 answer
asked by
meep
47 views
A grocery store sells sliced cheddar cheese by weight. The relationship between the amount of cheddar cheese in pounds, x, and
1 answer
143 views
Josh is making mac and cheese for a family party. He decides to use a mixture of gouda and cheddar, and he wants to use at least
1 answer
80 views
The cheesy company produces two types of cheese with extra sharp cheddar cheese. The cheese spreads are packaged in 120 ounce
2 answers
asked by
cocobunniesfromhell
1,469 views
A cheese maker made 96.639 ounces of cheddar cheese. Then she sold 91.705 ounces of the cheese to a local deli. How much cheddar
1 answer
asked by
The Cheese Maker
41 views
Cheese which is aged and can therefore be stored for a relatively long time, such as cheddar or Swiss.
A. Unripened cheese B
1 answer
99 views
sorry here again..
never mind the table i said...sorry The cheesy company produces two types of cheese with extra sharp cheddar
7 answers
asked by
cocobunniesfromhell
769 views
sorry here again..
never mind the table i said...sorry The cheesy company produces two types of cheese with extra sharp cheddar
1 answer
asked by
cocobunniesfromhell
651 views
Mickey Mouse love cheese. He had 24 wedges of cheese. 3/4 of the wedges were cheddar and the other wedges were gouda. How many
1 answer
asked by
A. Troy
327 views