Ask a New Question
Search
)) A 5-foot roll of
Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
1 answer
asked by
Anonymous
714 views
A gardner plans to build a fence around his 24 by 12 foot rectangular vegetable garden. fencing for the garden can be purchased
3 answers
asked by
Tyshaun
1,333 views
I am trying to find price per foot. if a roll of wire is selling for $72.00 what is the price per foot
6 answers
asked by
craze
365 views
A piece of ribbon 3 1/4 ft long is cut from a 8-foot roll of ribbon. how much ribbon remains on the roll?
1 answer
asked by
Lora
605 views
Two brands of paper towels are priced and described like this:
Brand A: 100 sheets per roll for $1.20 a roll. Brand B: 60 double
3 answers
asked by
meshelle
628 views
An electrician bought a 100-foot roll of 12-gauge copper wire, and used 32 7/12 feet for one job and 26 3/4 feet for a second
1 answer
93 views
Waylon rolled a fair six-sided die 16 times, and recorded the results in the table below.
Roll Result Roll Result Roll Result
1 answer
81 views
Waylon rolled a fair six-sided die 16 times, and recorded the results in the table below.
Roll Result Roll Result Roll Result
1 answer
96 views
A 9-foot roll of butcher paper costs $5.22. What is the price per yard?
$
1 answer
asked by
shania
125 views
A 3-yard roll of plastic wrap costs $1.53. What is the price per foot?
1 answer
34 views