)) A 5-foot roll of

  1. Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 714 views
  2. A gardner plans to build a fence around his 24 by 12 foot rectangular vegetable garden. fencing for the garden can be purchased
    1. answers icon 3 answers
    2. Tyshaun asked by Tyshaun
    3. views icon 1,333 views
  3. I am trying to find price per foot. if a roll of wire is selling for $72.00 what is the price per foot
    1. answers icon 6 answers
    2. craze asked by craze
    3. views icon 365 views
  4. A piece of ribbon 3 1/4 ft long is cut from a 8-foot roll of ribbon. how much ribbon remains on the roll?
    1. answers icon 1 answer
    2. Lora asked by Lora
    3. views icon 605 views
  5. Two brands of paper towels are priced and described like this:Brand A: 100 sheets per roll for $1.20 a roll. Brand B: 60 double
    1. answers icon 3 answers
    2. meshelle asked by meshelle
    3. views icon 628 views
  6. An electrician bought a 100-foot roll of 12-gauge copper wire, and used 32 7/12 feet for one job and 26 3/4 feet for a second
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 93 views
  7. Waylon rolled a fair six-sided die 16 times, and recorded the results in the table below.Roll Result Roll Result Roll Result
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 81 views
  8. Waylon rolled a fair six-sided die 16 times, and recorded the results in the table below.Roll Result Roll Result Roll Result
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 96 views
  9. A 9-foot roll of butcher paper costs $5.22. What is the price per yard?$
    1. answers icon 1 answer
    2. shania asked by shania
    3. views icon 125 views
  10. A 3-yard roll of plastic wrap costs $1.53. What is the price per foot?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 34 views