You go to a team dinner with your aunt and uncle. The cost of a student meal is $5.50. Meals for adults cost $12.50 each. How much does it cost for the three of you to go to the dinner?

1.18.00

2.23.50

3.30.50

4.37.50

I understand this problem I know that its 2 adults but. Who is the third person?

5 answers

I'm assuming a student!
09
The third person is a student
The third person is a student
The third person is a student.