Write each rate as a unit rate
14 hours in 2 weeks
7 hours in 1 week?
36 pieces of candy for 6 children
6pieces of candy for 1 child?
8teaspoons for 4 cups
2teaspoons per cup?
5 answers
All right!
You are correct.
8tomatoes for $2
4tomatoes for $1?
$28 for 4 hours
$7per hour?
150miles in 3 hours
50miles in 1 hour?
4tomatoes for $1?
$28 for 4 hours
$7per hour?
150miles in 3 hours
50miles in 1 hour?
Right.
It's possible that your instructor is also looking for $0.25 per tomato.
It's possible that your instructor is also looking for $0.25 per tomato.
Joe y u cheat