I count 5 posts from you dealing with the same type of problem.
I answered several of those for you, with no response from you.
Are you not interested in learning how to do these and are you just expecting us to do these for you?
Write a linear system of equations that can be used to solve these problems. Then, solve to get your final answer. I need someone to help me go through this and point me into the correct direction.
5. Matt and Michelle are selling fruit. Customers can buy small boxes of oranges and large boxes of oranges. Matt sold 3 small boxes of oranges and 14 large box oranges for a total of $203. Michelle sold 11 small boxes of oranges and 11 large boxes of oranges for a total of $220. Find the cost of each small box of oranges and each large box of oranges.
1 answer