Which unit rate is the lowest price per ounce?
Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.29
Choice B: 45 ounces of potato chips for $4.59
Group of answer choices
The unit rates cannot be determined.
The unit rates are equal.
Choice B
Choice A
1 answer
Choice A