Which unit rate is the lowest price per ounce?

Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.29

Choice B: 45 ounces of potato chips for $4.59

Group of answer choices

The unit rates cannot be determined.

The unit rates are equal.

Choice B

Choice A

1 answer

Choice A