Which of the following is the unit tests.
20lb for 16.20
26lb for 23.40
24lb for 18.72
22lb for 18.70
2 answers
The lowest unit rate
16.20 / 20 = 0.81 per pound
23.40 / 26 = 0.90 per pound
Take it from here.
23.40 / 26 = 0.90 per pound
Take it from here.