Which of the following cereals is the best buy?
(1 point)
28 oz. of cereal for $4.29
28 oz. of cereal for $4.29
32 oz. of cereal for $4.59
32 oz. of cereal for $4.59
36 oz. of cereal for $4.79
36 oz. of cereal for $4.79
24 oz. of cereal for $3.59
24 oz. of cereal for $3.59
1 answer
The best buy would be the 36 oz. of cereal for $4.79.