Which is the best buy?

Group of answer choices

$19.25 for 11 candy bars

$15.39 for 9 candy bars

$17.30 for 10 candy bars

$22.62 for 13 candy bars

1 answer

19.25/11 = 1.75 each
now do the others and pick the lowest cost
Similar Questions
  1. Candy Bars Part 1A group of friends are planning to sell candy bars at the school shop. They conduct a small survey among 30
    1. answers icon 1 answer
  2. Candy Bars Part 1A group of friends are planning to sell candy bars at the school shop. They conduct a small survey among 30
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 1 answer
more similar questions