jjiiddss -- or whatever your name is -- please use the same name for your posts.
How do you think this problem should be solved?
I'll be glad to check your answer.
which is best to buy
A( $10.88 for 7 cans of tuna
B( $11.55 for 6 cans of tuna
C( $17.25 for 9 cans of tuna
D( $15.31 for 8 cans of tuna
2 answers
No.
How did you get that answer?
How did you get that answer?