The unit rate for the first one is 98 yd/sec.
30 ounces for $3.48 is S8.62/oz. It is the best buy.
whats the unit rate:
882 yd in 9 secs
A grocery store sells four different jars of peanut butter. Determine which is the best buy, based on the cost per unit.
14 ounces for $1.44 20 ounces for $1.88
30 ounces for $3.48 38 ounces for $4.10
3 answers
write each ratio in three different ways 11 out of 32 students have blue eyes
A 5 ounce bottle of shampoo cost 1.30 what is the unit price