Ask a New Question
Search
what is the unit price of a 12 oz.bag of doritos on sale for 3.oo dollars
2 answers
P = 3.00/12 oz = 0.25/oz.
$1 for every 4 oz 12/4
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
1. Fourteen cars were randomly chosen at a used car lot. The age of each car and its sale price are shown in the following
2 answers
a shirt is on sale for d dollars the regular price is 4 times as much . Todd has enough money to buy 2 shirts at the regular
7 answers
The list price of a computer is $2400. During a sale, the list price is reduced by 1/3. When the sale is over, the sales price
6 answers
Bella's Boutique is having their annual three-day Bella's Blowout Sale.
On the first day of the sale, all merchandise with a red
7 answers
more similar questions