Vicky bought 312 pounds of oranges. Each pound costs $3.90. Which of the following equations represents the total cost, c , Vicky paid for the oranges and the amount of money she spent

1 answer

The equation that represents the total cost, c, Vicky paid for the oranges is:

c = 312 * 3.90