Vicky bought 3 1/2 pounds of oranges. Each pound costs $3.90. Which of the following equations represents the total cost, c , Vicky paid for the oranges and the amount of money she spent??

1 answer

The equation that represents the total cost, c, Vicky paid for the oranges is:

c = 3.9 * 3.5
Similar Questions
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 5 answers
  1. Vicky bought 3 1/2pounds of oranges. Each pound costs $3.90. Which of the following equations represents the total cost, c ,
    1. answers icon 1 answer
  2. Vicky bought 312pounds of oranges. Each pound costs $3.90. Which of the following equations represents the total cost, c , Vicky
    1. answers icon 1 answer
more similar questions