Vicky bought

3
1
2
pounds of oranges. Each pound costs $3.90. Which of the following equations represents the total cost, , Vicky paid for the oranges and the amount of money she spent?(1 point)

c
3.5
=3.90
; Vicky paid $13.65.

3.90
3.5
=c
; Vicky paid $13.65.

3.90c=3.5
; Vicky paid $0.90.

c
3.90
=3.5
; Vicky paid $1.11.

1 answer

3.90c=3.5 ; Vicky paid $13.65.