Divide.
240/4 = _____ km/hr
22.8/3 = $______ per hour
Unit rate or unit cost
-Driving 240km in 4 hours
-$22.80 for 3 hours of work
What is the answer
1 answer
-Driving 240km in 4 hours
-$22.80 for 3 hours of work
What is the answer
1 answer