suppose you bought some 32 cents stamps and some 20 cents stamps. you spent $3.92 for 16 stamps. how many of each stamp did you buy?

i got the equation--.32x + .20y = $3.92 but don't know how to solve for x and y

what class/level is this for

8th grade math