Ask a New Question
Search
simplify each rate into unit rate $1.20 for 5 minutes
1 answer
Each? I only see one rate.
You could call $1.20/5 minutes
$0.24/minute, 24 cents per minute or $14.40 per hour.
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
volunteers put together 40 school-supply kits in 8 minutes. At this rate, how many could they put together in 30 minutes solve
1 answer
Volunteer put together 40 school supply kits I. 8 minutes at this rate how many could they put together in 30 minutes solve this
1 answer
Volunteer put together 40 school supply kits in 8 minutes. At this rate how many could they put together in 30 minutes? Solve
1 answer
Milayla Can Run 2 miles in 12 1/2 minutes. Brie can run 5 miles in 22 1/4 minutes. Who can run faster?
Unit rate for Mikayla:____
2 answers
more similar questions