Unit price for A : 1.30/800 = ..
Unit price for B : 2.30/1500 = ...
What do you think?
Shampoo is sold at two sizes A and B
A contains 800ml and costs $1.30and B contains 1.5 liters and costs $2.30
Which is the better value for money? Show your working clearly
2 answers
What is the answer?