Ask a New Question
Search
Sara purchased a 24 oz tube of toothpaste for $6.95. What did she pay per ounce
WORK THIS OUT THANKS
1 answer
6.95 divided by 24
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
A 5-ounce tube of toothpaste costs $1.65. What is the unit price?
3 answers
Jaden observed a toothpaste tube and noticed that it contained calcium carbonate and fluoride ions why do you think the
1 answer
(Linear Relationships MC)
At a restaurant, hot chocolate can be purchased in two different cup sizes. A 12-ounce cup costs $2.40
1 answer
At the grocery store pretzels are 2.40 for a 12-ounce bag and 18.00 for a 60 ounce container. Maria wants to get 60 ounce for a
1 answer
more similar questions