Randy bought 5 candy bars for $6.05. What is the cost per candy bar?(2 points)

Responses

$1.21
$1.21

$1.15
$1.15

$0.83
$0.83

$7.26

3 answers

To find the cost per candy bar, we divide the total cost ($6.05) by the number of candy bars (5).

$6.05 / 5 = $1.21

Therefore, the cost per candy bar is $1.21.
The graph shows the hourly pay for employees at a hamburger stand.

Based on the graph, what does the point (3, 45) represent?

(2 points)
Responses

Employees earn $3 in 45 days.
Employees earn $3 in 45 days.

Employees earn $45 in 3 days.
Employees earn $45 in 3 days.

Employees earn $45 in 3 hours.
Employees earn $45 in 3 hours.

Employees earn $3 in 45 hours.
Based on the graph, the point (3, 45) represents that employees earn $45 in 3 hours.