ony was asked to bring root beer for root beer floats to the end of year class party. He is only given so much money for his budget. He finds a 64 oz.
bottle for $3.20. What is the unit rate price per ounce?
Responses
$0.05
$0.05 - correct
$5.00
$5.00 - no response given
$1.00
$1.00 - no response given
$0.50
1 answer
$0.50