Ask a New Question
Search
Noorie buys 16 boxes of pens. Each box contains m pens. If m is equal to 22
1 answer
If each box contains 22 pens, then Noorie buys a total of 16 x 22 = 352 pens.
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
1 answer
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1 0.80
1 answer
MR CHEN WANTS TO BUY 27 BLUE PENS AND 35 RED PENS. THE PENS ARE SOLD IN PACKAGES OF 8.HOW MANY PACKAGES OF BLUE PENS MUST HE BUY
3 answers
A box contain 40 pens of equal sizes.10 of them are green and 18 are red.if a pen is chosen at random from the box,what is the
5 answers
more similar questions