7.20 / 12 = $0.60 each
4.40 / 8 = ?
4.50 / 6 = ?
Ms.Lembright ordered the types of muffins below for a class party
-12 blueberry muffins for $7.20
-8 chocolate muffins for $4.40
-6 raisin muffins for $4.50
What type of muffin cost the least?
show your work
please help me!!?
1 answer