Maureen purchased 7 dozen apples for $4.13.  How much do they cost per pound?

1 answer

Hahaha!

What a trick question!
Similar Questions
  1. McIntosh Apples($) Cost per Pound Pounds ($) Cost 2 3.70 3 5.55 4 7.40 The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 7 answers
  2. #19.Apples at the local farmer's market cost $1.25 per pound. Write a function rule f​ that gives the total cost of apples in
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 1 answer
more similar questions