no way to tell -- how many people in all ate lunch?
If there were x, then each lunch cost
$(24.50 - 4)/x
Mariko and her friends spent $24.50 on lunch. Their lunches cost the same amount, and they used a $4 off coupon. Determine the cost of each lunch
1 answer