We know we can't mix apples and oranges. But money and cups of sugar??
Please clarify.
maresol spent 4/5 of her allowance on a pair of jeans.if she received $15 for allowance,did maresol spend more than,less than,or equal to 3 cups of sugars?explain
2 answers
how much dose 1 cup of sugar cost?