Ask a New Question
Search
kade bought 6 cookies for $4.80. At this rate, which equation can be used to find c, the cost of 3 dozen cookies?
1 answer
$28.8
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Jan baked 20 trays of cookies for a party. Each tray had 16 cookies on it. She threw away 22 cookies that broke when she took
3 answers
For the bake sale, 6 people each bake two dozen oatmeal cookies. Each person eats 2 cookies and then delivers the remaining
1 answer
Bella bought b boxes of cookies to bring to a party. She decides to keep two boxes. Each box contains 18 cookies. She brings 90
15 answers
John buys 8 packs of cookies at the grocery store. The cookies are on sale for 50 cents off per pack. He spends $20. Which
3 answers
more similar questions