Joey needs to buy 27 juice boxes for a party. The juice boxes come in packages of 6. Each package costs $2.50. How much will it cost for Joey to buy enough juice boxes?

3 answers

27/6 = ? (round up)

2.50 * ? = ??
What is the answer
How to do this answer because I don't understand this question.
Similar Questions
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 4 answers
    1. answers icon 1 answer
  1. Part 2Directions: Use the information in the chart to answer the questions. Juice Containers 250 milliliters of lemonade 500
    1. answers icon 1 answer
more similar questions