Ask a New Question
Search
Jessica is saving money to buy a game. The game costs 36 , and so far she has saved three-fourths of this cost. How much money has Jessica saved?
1 answer
Jessica has saved 27 (36 * 3/4) so far.
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Tabitha is saving money for a new game. She already has $75 saved up. Every week, she add $12.50 to her savings. The game costs
1 answer
Karen is saving money to buy a game. So far she has saved $12, which is one-fourth of the total cost of the game. How much does
1 answer
Jackson purchased a box of 5 video games at a garage sale for $18. What is the unit price?(1
1 answer
Which of the following is one way to assess whether or not a learning game is effective?
A.Being able to win the game B.Doing the
10 answers
more similar questions