3.5 / 12.6 = $_______ per pound
4 / 15.2 = $___________ per pound
Jenny bought 3.50 pounds of peanuts for $12.60.Her friend buy's 4.00 pounds of pecans for $15.20. Which is less expensive per pound? By how much?
1 answer
1 answer