Ask a New Question
Search
"If you were buying nuts, would you rather pay $9/kg or $4/500 g?Explain."
2 answers
since 500 g is 1/2 kg
the second would sell for $8 / kg.
59+38+59+90
Ask a New Question
or
answer this question
.