Ask a New Question
Search
If you can buy one can of pineapple chunks for $2, then how many cans you buy with $10?
1 answer
If one can of pineapple chunks costs $2, then you can buy 5 cans with $10.
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Linear Equations in Real-World Scenarios Quick Check
Two machines at a factory are filling cans of soup. One machine has filled
1 answer
Ms. Coleman's class has already collected 403 cans for a food drive, but the class wants to collect a total of at least 1,000
4 answers
4 of 54 of 5 Items
Question Two machines at a factory are filling cans of soup. One machine has filled 92 cans of soup. It fills
1 answer
Two machines at a factory are filling cans of soup one machine has filled 92 cans of soup it fills cans at a rate of 16 cans per
1 answer
more similar questions