If a bag of rice is 20 pounds and it costs $8.92, then how much would 1 pound of rice cost?

5 answers

Divide.
I did, but I think I got it wrong because it didn't fit with what I was doing
What is the answer?!
What answer did you get?

Did you divide 8.92 by 20?
Divide what?