$0.98/3.5 = $0.28
yes, D is correct.
If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost?
A. $.14
B. $.18
C. $.20
D. $.28
is d the right answer?
1 answer
A. $.14
B. $.18
C. $.20
D. $.28
is d the right answer?
1 answer