I don't get this question can anyone help?

a. Find the unit price for each option shown below. Round to the nearest cent when necessary.

Option I: 10 candy bars for $6.75

Option II: 12 candy bars for $7.25

b. Which option is the better buy.

5 answers

Which is the lesser number?
6.75/10
or
7.25/12
I dont get how you divide it its the second done correct?
oh hold on now I get it thanks!
Lol i am the ONE the oNE
You cant solve this easy question
Your a two face, cant solve this easy question but brag on a hard question
Thx reiny