23.73 / 400 = $0.059 per ounce
1 pound = 16 ounces
400 / 16 = 25 pounds
0.059 * 25 = ? cost per pound
how do you find the average cost per ounce of prepackaged items? and then convert to pounds?
I have four items total ounces of 400 and total cost of $23.73
2 answers
Oops -- stupid mistake!
0.059 * 16 = ____ cost per pound
0.059 * 16 = ____ cost per pound