Ask a New Question
Search
how do you find each unit rate?
$57 for 6 hours
1 answer
unit rate is $/hr, so, since you only have two pieces of data, there isn't a lot of choice:
57$/6hr = 9.50 $/hr
Ask a New Question
or
answer this question
.